Amazon FBA Nedir? Bu konu dropshipping kavramının yükselişe geçmesiyle popülerlik kazanmış olsa da aslında Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyette bulunan pek çok girişimcinin hatta Dünya’nın dört bir yanından ABD’ye ihracat yapan tüccarların kullandığı oldukça popüler bir sistem. Bu yazımızda sizler için detaylarından bahsedip, konunun anlatıldığı bir video ile buluşturacağız.

Amazon FBA, pazar yerinde e-ticaret yapmak isteyen insanlar için aslında devrim niteliğinde bir gelişme. FBA’ın açılımı ise “Fulfilled by Amazon”. Esasında FBA aksamadan çalışan ve ürünlerinizin depolanması ve müşteriye ulaştırılmasında bütün sorumluluğu Amazon’un aldığı bir lojistik operasyonu.

Amazon FBA’den Ne Bekleyebiliriz?

Satıcılar isterlerse FBA kullanarak, kendi ürünlerini Amazon’un büyük lojistik merkezlerine gönderebilirler. Böylelikle ürünün depolanması, stok kontrolü, kargolanması ve kargonun çıkarılması gibi bütün sorumlulukları firma olarak Amazon kabul etmiş olur. Satıcıya kalan tek görev, siparişlerle ilgilenmek ve satış sürecini yönetmektir.

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın