Erdoğan resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Fransa’da Macron tarafından resmi törenle karşılandı. Fransız Cumhurbaşkanı ile Elysee Sarayı’ndaki görüşmesinin öncesinde Erdoğan mevkidaşı ile tokalaşarak kameralara poz verdi.

 

Erdoğan: ” N’olur artık bizide alın diyecek halimiz yok. Bunu Fransa’dan söylüyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan mevkidaşı Macron ile düzenlediği ortak basın toplantısında AB ile alakalı “Türkiye gibi başka ülke AB içerisinde yok. Gerekçelerini sunmaya gelince gerekçe sunamıyorlar. Bu bizi ciddi manada yorduğu gibi milletimi de ciddi manada yoruyor.  ‘Ne olur artık bizi de alın diyecek’ halimiz de pek yok. Bunu Fransa’dan söylüyorum.” dedi.

TERÖRE 35-40 YILDIR CİDDİ BEDELLER ÖDEDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadeleye de değindiği konuşmasında;  “Teröre 35-40 yıldır ciddi bedeller ödedik. Fransa’nın da ödediği bedelleri biliyorum. DEAŞ’la mücadelemiz yoğun şekilde devam ediyor. Sınırımızda Suriye’ye karşı verdiğimiz mücadele var. DEAŞ’la mücadelemiz süreceği gibi aynı şekilde PYD/ YPG de PKK’nın yan kollarıdır. Aynı mücadeleyi de vermemiz lazım. Bazı arkadaşlarımız yanlarına PYD ve YPG’yi alınca DEAŞ’le mücadele ettiğini düşünüyor” dedi.

KAMPLARIMIZDAKİ YAŞAYAN İNSAN SAYISI 3,5 MİLYONA ULAŞMIŞTIR

AB’nin Suriyeli mültecilere yönelik verilen sözü tutulmadığına da değinen Erdoğan, “Türkiye’de şu anda Suriye’deki mültecilere yönelik kamplarımızdaki yaşayan insan sayısı 3,5 milyona ulaşmıştır. 260-270 bin insan da çadır ve konteyner kentlerde barınıyor. Bunların bakımı bize, sivil toplum örgülerine ait. 30 milyar dolar harcama yaptık. AB’nin sözü vardı. Şu ana kadar gelen rakam 910 milyon Euro’dur” şeklinde konuştu.

TERÖR VE TERÖRİSTLERİN BAHÇIVANLARI VARDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batı her zaman yargı bağımsızdır diyor. Türkiye’de de yargı bağımsızdır. Bağımsız yargı kararını kendi oluşturuyor kendisi veriyor. Terör kendi kendine oluşmuyor. Terör ve teröristlerin bahçıvanları vardır. O bahçıvanlar düşünce adamı diye bakılanlardır. Oranın fikir babaları olarak yetiştirilirler. Bir gün gelir ki bu insanlar karşınıza terörist olarak çıkar. Bunun bedelini 35 bine aşkın şehit vererek ödedik. Umarım Fransa böyle bedel ödemez” diye konuştu.

Erdoğan:”Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun.”

Fransız bir gazetecinin MİT TIR’ları ile ilgili sorusuna sert cevap veren Erdoğan gazeteciye, “Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun” dedi. Erdoğan konuşmasına; “Çünkü o operasyonu yapanlar FETÖ’nün savcılarıydı. Şu anda hapisteler. Operasyonu yaptılar. Bakın istihbarat teşkilatlarının bu tür operasyonlara yönelik, kamyonlarla silah taşımaya yönelik yetkileri vardır. Sen bana bu soruyu böyle soruyorsun da Amerika’nın 4 bin TIR Suriye’ye getirdiği silahları niye sormuyorsun? Gazetecisin ya. Bunları da araştırsaydın, niye bunların üzerinde durmuyorsun. Bunları yazın. Sorularınızı sorarken bu noktada hassas olun. Ve bir başkasının ağzıyla konuşmayın. Ve bunları da kolay kolay karşınızda yutacak birisi yok, bilmenizi isterim. FETÖ ağzıyla konuşmamayı da lütfen öğrenin.” diye devam etti.

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın