Elektronik atıklar, tıpkı plastik atıklar gibi dünyamızı ciddi manada tehdit eden ögeler arasında yer almaktalar. Plastikten ve pek çok atık türünden daha fazla geri dönüşüm değeri taşıyan elektronik atıklar için tüm dünyada sistemli ve sürdürülebilir projeler üretilmeye çalışılıyor. Eğer sen de e-atıklar için çözüm üret mottosunu takip ediyor ve bir fikrin veya uygulaman varsa Reworld programı seni bekliyor.

Reworld Nedir?

E-atık yönetiminde bazı sorunlar mevcut ve bu sorunlara çözüm aranıyor. Çözüm arayışlarına Vodafone, Reworld açık inovasyon programıyla katkı sunuyor. Reworld programına başvurular başladı. Başvuru için son başvuru tarihi 18 Ekim.

Reworld Programına Kimler Başvurabilir?

Reworld programına Türkiye genelinden 18-30 yaş arası lisans, yüksek lisans öğrecileri, yeni mezunlar ve genç profesyoneller başvurabilir. Katılımcılardan “elektronik atık meselesine karşı nasıl kapsayıcı, sistematik ve döngüsel çözümler üretiriz?” sorusuna teknolojik, sürdürülebilir ve yenilikçi cevaplar üretmeleri istenecek.

Reworld Program İçeriği Nasıl Olacak?

Başvuru yapan 2 ila 5 kişilik takımlar arasından seçilecek 15 takım 2 ay boyunca konuyla ilgili uzmanlar tarafından eğitime tabi tutulacaklar. Seminer ve söyleşilerde pek çok uzmanlara bir araya gelme fırsatları olacak ve 80’i aşkın farklı uzmanlık alanlarına sahip kişilerle projelerini ilerletme fırsatları olacak.

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın