İnternette Harika Vakit Geçirmenizi Sağlayacak Yararlı Web Siteleri

Siz kıymetli okurlarımız için Yararlı Web Sitelerini listeledik. Keyifli okumalar…

Analizportal

Uluslararası ilişkiler hakkında bilgi alabileceğiniz, günlük hayatta karşımıza çıkan birçok konu hakkında kısa ve bilgilendirici, eğlenceli içeriklerin olduğu hoş bir internet sitesi.

https://www.analizportal.com

Hafızanızı Güçlendirin -> Mindmup

Mindmup, mind mapping yani zihin haritalama yöntemi ile görsel algınızı geliştirerek, hafızanızı güçlendirmenizi sağlayan bir teknikle, şahsi bir eğitim sunar. Leonardo da Vinci’nin de kullandığı bu yöntemin amacı, kişinin gördüğü hiçbir şeyi unutmamasıdır.

https://www.mindmup.com

 

Fotoğraf Gerçek mi Sahte mi? -> TinEye

Montajlanan, aslıyla ilgisi bulunmayan birçok görsel hayatımızın parçası oldu. TinEye, bunların önüne geçilmesini sağlayan, bir fotoğrafın ne zaman, hangi amaçla çekildiğini ve amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığını anlamak için tersine arama yapan bir arama motoru.

https://www.tineye.com

 

Kendi Müziğini Yap! -> Chrome Music Lab

Chrome Music Lab ile hiçbir uygulama indirmeden, sitenin size sağladığı imkanlar ile deneysel ya da eğlenceli müzikler oluşturabilir, kendi eserinizi besteleyebilirsiniz.

https://musiclab.chromeexperiments.com

 

Çocukluğunuza Geri Dönün! -> İnternet Arcade

Sizler için yararlı web sitelerini paylaşmaya devam ediyoruz. Archive.org’un sunduğu bir hizmet olan Internet Arcade ile unutulmuş, çok eski yıllarda kalmış ya da hatırası bir türlü akıldan çıkmayan binlerce oyuna ulaşmak mümkün. Site site, comodore64 ile atari oyunlarına, hiçbir uygulama kullanmadan, bilgisayardan ya da mobil cihazınızdan kolaylıkla ulaşabilmeyi vaat ediyor.

https://archive.org/details/internetarcade

 

Akıllı Telefonunuz Oyun Kolu, Ekranınız Atari olsun: AirConsole

AirConsole, cep telefonunuzu tıpkı bir gamepad gibi kullanmanızı sağlayan, dilerseniz birden fazla oyuncu ile oynayabileceğiniz sayısız atari oyununu size sunan harika bir sistem.

https://www.airconsole.com

 

Google’a Alternatif Arama Motorlarını Bulun! -> No More Google

Google’a dair eskiden efsane ve komplo teorisi olarak algıladığımız anlatıların, son yıllarda, hepimizin şahsi olarak tecrübe etmesiyle ne efsane ne de komplo teorisi olduğunu anladık. Herkesin malumu şu ki, dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji firması tarafından anbean takip ediliyoruz. Bu da insanları başka arama motorları kullanmaya itiyor. No More Google, Google’a muadil arama motorlarının listesini bulabileceğimiz kıymetli bir arşiv.

https://nomoregoogle.com

 

Arabam Ne Kadar Yakıyor? -> Fuelly

Fuelly, interaktif bir şekilde arabanızın kilometrede ne kadar akaryakıt tükettiğini bulabileceğiniz, interaktif bir şekilde diğer kullanıcıların yakıt tüketimleriyle karşılaştırabileceğiniz, muaddilleri arasındaki en iyi site.

http://www.fuelly.com

 

Hesabımı Nasıl Kaparım? -> Account Killer

Account Killer, hangi site olursa olsun, hesabınızı en hızlı ve güvenli bir şekilde kapatmak adına yol haritası sunan yararlı bir website.

https://www.accountkiller.com/en

Fotoğrafımı Nerede Çekilmiştim? -> Pic2Map

Pic2Map adeta bir sihirbaz! Siz fotoğrafınızı nerede çekildiğinizi unutsanız bile, o unutmuyor! Siteye fotoğrafınızı yüklüyorsunuz ve o hafızasında yer alan karelerle bir bir fotoğrafınızı eşleştiriyor, ta ki, fotoğrafınızın çekildiği yeri bulana dek.

https://www.pic2map.com

 

TRT Arşivlerine Ulaşın -> TRT Arşiv

TRT Arşiv, Türk Televizyonunun ilk kanalı olan ve aynı zamanda birçok farklı tarihi süreçten, çok özel kesit ve kayıtlar bulunduran; ilk dizilerin, ilk siyasi tartışma programlarının, ilk haberlerin yer aldığı kanal olan TRT’nin yayın arşivini göstermektedir.

http://trtarsiv.com

 

Doğa Sesleri İle İşinize Odaklanın -> Noisli

Noisli, hangi ortamda bulunursanız bulunun, çevresel etkiyi çok kısa zamanda değiştirebilecek kadar özel doğa sesleri ile donatılmış, kullanışlı ve yararlı bir web sitesi.

https://www.noisli.com

 

Sahte Takipçileriniz Fark Edin -> SparkToro

SparkToro, Twitter’da takipçilerinizin analizini yapabileceğiniz, aynı zamanda gerçek ve sahte takipçilerinizi ayırt etmenize olanak tanıyan, hoş bir internet sitesi.

https://sparktoro.com/tools/fake-followers-audit

 

Mail Güvenliği Sağlayın -> Proton Mail

Proton Mail ile mail güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabileceksiniz. “İsviçre Gizliliği” kod adıyla yayın hayatına başlamış olan Proton Mail, mail adresinizde bulunan tek bir detayın dahi güvenlik riski oluşturmayacağını vaat ediyor.

https://protonmail.com

 

Dil Kursunuzu Ayağınıza Getirin -> Duolingo

Duolingo ile onlarca yabancı dili kolayca öğrenebilirsiniz. Duolingo, yabancı bir dilde seviyenizi tespit ederek, sizi başlamanız için en ideal noktadan dil eğitimine başlatır. Görsel, metinsel ve işitsel olarak çok yönlü öğretim programları ile öğrenmek istediğiniz dilde, istikrarlı bir çalışma ile sizi dilediğiniz seviyeye çıkarabilir.

https://www.duolingo.com

 

Kodlama Öğrenin -> Codecademy

Codecademy, bazı dil ve derslerde, belli bir seviyeden sonra premium özellikler talep etse dahi, kolayca bir yazılım dili üzerinde hakimiyet geliştirebileceğiniz kadar dökümanı, interaktif bir eğitim süreciyle, adeta oyun oynar gibi size öğreten bir kulavuz.

https://www.codecademy.com

 

Ekranınızdaki Ölü Pikselleri Keşfedin! -> Do I Have A Dead Pixel

Do I Have A Dead Pixel, bilgisayar ekranınızda bulunan, belki gözünüzle henüz yakalayamadığınız ölü pikselleri keşfetmenize olanak tanır.

http://www.doihaveadeadpixel.com

 

On Binlerce Ücretsiz Yazı Fontu -> Dafont

Dafont, ihtiva ettiği on binlerce ücretsiz fontu kullanıcısına ücretsiz olarak sunan bir font arşividir. Tek yapmanız gereken siteye girmek ve beğendiğiniz fontları indirmek!

http://www.dafont.com

 

Beğendiğiniz Filmleri Yazın, Size Benzerlerini Önersin -> TasteKid

Taste Kid, beğendiğiniz filmlerin isimlerini yazdığınızda, tema, içerik ve işleniş yönüyle, izlediğiniz filmi andıran filmlerin listelendiği; aynı konseptte bir film bulmak adına saatler harcamayı devredışı bırakan, güzide bir internet sitesidir.

http://www.tastekid.com

 

Şu An Uzayda Kaç Kişi Var? -> How Many People Are In Space Right Now

How Many People Are In Space Right Now, siteye girdiğiniz anda size uzayda kaç kişinin bulunduğunu gösterir.

https://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com

 

Ülkelerin Büyüklüklerini Karşılaştırın -> The True Size

The True Size ile, bir ülkeyi, başka bir ülkenin bulunduğu bölgeye sürükleyerek taşıyıp, iki ülkenin büyüklük oranını kıyas edebileceğiniz bir platform. Kullandığımız mevcut harita, kutuplara daha yakın olan ülkeyi, uzak olana nispetle büyük gösterdiği için, bu sitede sizi şaşırtacak birçok detayla karşılaşmanız da olası.

https://thetruesize.com

 

İzleyeceğim Dizi Ne Kadar Sürecek? -> Tiii.me

Tiii.me, izleyeceğiniz dizinin adını yazdığınızda, dizinin sezon sayısını ve bununla birlikte tüm bölümlerin kaç saat ve kaç dakika süreceği bilgisini sizinle paylaşan, çok kıymetli bir internet sitesi.

https://tiii.me

 

Ülkelerdeki Wireless Şifrelerini Görün -> Google, Wireless Şifreleri

Seyahat yaparken, gideceğiniz coğrafyalarda sıkıntı yaşamanızı engellemek için geliştirilmiş harika bir hizmet. Bu site ile, gideceğiniz her ülkedeki kullanılabilir wi-fi şifrelerini görebiliyorsunuz.

Google Wireless Şifreleri

 

Bu Üzerimde Uçan da Neyin Nesi! Flight Radar

Flight Radar ile bütün dünya üzerinde, havada bulunan tüm uçakları görebilir; hareketlerini takip edebilir ve rotalarını inceleyebilirsiniz.

https://www.flightradar24.com/

 

İstediğiniz Dilde İsim Bulun -> Behind the Name

Behind the Name ile dünya diller, hatta mitolojiler de dahil olmak üzere, dilediğiniz dilde, dilediğiniz kıstaslarda rastgele erkek ve kadın isimleri oluşturmanız mümkün.

https://www.behindthename.com/random/

 

Dinlediğiniz Şarkının Akorlarını Bulun -> Chordify

Chordify ile, YouTube’da dinlediğiniz dilediğiniz şarkıyı çözümleyebilir, akorlarını bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteyi açıp, youtube linkini sitedeki gerekli bölmeye yazmak.

https://chordify.net

 

Aman Tanrım, Ben Neredeyim! -> GeoGuessr

Kaliteli bir oyuna ne dersiniz? GeoGuessr sizi rastgele bir yere bırakıyor ve nerede bulunduğunuzu tahmin etmenizi istiyor? Tam bir entelektüel işi ha!

https://geoguessr.com/proh

 

Dünyadaki Bütün Radyo İstasyonları -> Radio Garden

Radio Garden ile dünyada bulunan tüm radyo istasyonlarına ulaşabilirsiniz.

http://radio.garden/

 

Site Bozuk mu Yoksa Sadece Ben mi Giremiyorum?

Aşağıdaki internet sitesi sayesinde, bir sitenin bozuk olup olmadığını tek tuşlamayla anlayabilirsiniz.

https://downforeveryoneorjustme.com/

 

Ne Kadar Zamanda Okurum? -> How Long To Read This

How Long To Read This, herhangi bir kitabın ismini girdiğinizde, size ortalama olarak ne kadar sürede okuyabileceğinizi söylüyor.

https://www.howlongtoreadthis.com

 

Vücudunuzun İstediğiniz Yerini Nasıl Çalıştıracağınızı Öğrenin -> Muscle Wiki

Muscle Wiki sitesine girdiğinizde, bir kadın ve bir erkek bedenine dair çizim göreceksiniz. Bu çizimlerde, kendi cinsiyetinize paralel olarak, vücudunuzun çalıştırmak istediğiniz bölgesini işaretlerseniz, site sizi çeşitli antrenman listeleri ve hareketlerin bulunduğu görsel bir sayfaya yönlendirecek. İyi çalışmalar!

https://musclewiki.org

 

Sevdiğiniz Sanatçıların Benzerlerini Bulun? -> Music Map

Eğer dinlediğiniz kişinin benzersiz olmadığına inanıyorsanız, bu site tam site göre. Music Map ile hayran olduğunuz sanatçının ismini yazın ve site size benzerlerini sıralasın!

https://www.music-map.com

 

2000’lerin Müzik Listelerine Dönün -> The Magic Ipod

The Magic Ipod ile 2000’lerin müziklerine geri dönebilirsiniz. Müzikleri karıştırıp, sizi on beş yıl öncesine ışınlayacak zaman makinesi tadında bir müzik listesi oluşturabilirsiniz.

http://themagicipod.com

 

Bilgisayar Ekranınızı Video Olarak Kaydedin -> Screenmr

Screenmr, bilgisayarınızın ekranını hiçbir uygulama yüklemeden, online olarak video formatında kaydedebilmenize olanak tanır.

http://www.screenr.com/

 

URL’leri Kısaltın -> Goo.gl

Google’ın URL kısaltma hizmeti ile, uzunluğundan şikayetçi olduğunuz linkleri kısaltabilirsiniz.

http://goo.gl/

 

Gezdiğim İnternet Sitesi Ne Kadar Güvenli? ->Unfurlr

Unfurlr, gezdiğiniz web sitesinin içinde zararlı link bulunup bulunmadığını kontrol eden, güvenliğiniz adına önemli ve işlevsel bir web adresidir.

http://unfurlr.com

 

İstediğiniz Şehrin Yerel Saatini Öğrenin -> Qlock

Qlock ile nerede bulunursanız bulunun, istediğiniz şehrin yerel saatini anında öğrenebileceksiniz.

http://www.qlock.com

 

Klavyede Bulunmayan İşaretleri Kullanın

Aşağıdaki internet sitesinin yardımıyla, çok nadiren de olsa kullanmak mecburiyetinde kaldığımız ama klavyede bulunmayan harf ve işaretleri edinebilir ve kopyalarak kullanabilirsiniz.

http://copypastecharacter.com

 

Diyagram, Ağ Şeması ve Mind Map Oluşturun -> Lovelycharts

Lovelycharts ile kolaylıkla diyagramlar, ağ şemaları ve zihin haritaları oluşturabilirsiniz.

http://my.lovelycharts.com

 

On Binlerce İkon Seti Arasından Beğendiğinizi Seçin -> Icon Finder

Icon Finder, icon siteleri arasında arşivi en geniş olan ve ücretsiz olarak edinebileceğiniz icon ve icon setleri barındıran çok kıymetli bir sitedir.

http://www.iconfinder.com

 

Geleceğe Bir E-mail Gönder -> Follow Up Then

Follow Up Then ile gelecekteki bir tarihi seçerek kendinize ya da bir başkasına e-posta gönderebilirsiniz.

http://www.followupthen.com

 

Bilgisayarınızı Tarayın -> Virus Scan

Virus Scan, Jotti’nin bünyesinde bulunan oldukça işlevsel bir virüs tarama yazılımıdır. Bilgisayarınızı, bu site üzerinden, hiçbir uygulama yüklemeden tarayabilirsiniz.

http://virusscan.jotti.org/en

 

İnternetsiz Kaldınız ve Bir Şeyler Okumaya mı İhtiyacınız Var? -> Print What You Like

Print What You Like, istediğiniz internet sitesindeki içerikleri ya da internet sitesindeki bütün içerikleri, tek bir hareketle indirip kaydetmenize ve internete erişemediğiniz ortamlarda kolayca bu içerikleri okumanıza imkan veren yararlı bir adres.

http://www.printwhatyoulike.com

Şifreleri Unutmaya Son! -> Last Pass

Last Pass, size yüksek güvenlikli, parola kaydetme servisi sağlamaktadır. Üstelik çeşitli eklentiler yardımıyla bu servisi, aplikasyon, eklenti ve uygulama olarak da bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda bulundurabilirsiniz.

https://lastpass.com/

 

Cloud Hesaplarınızı Bir Yerden Yönetin -> Otixo

Otixo, bütün Cloud hesaplarınızı, tek bir sayfa üzerinden yönetmenizi sağlayan, kullanışlı bir araçtır.

http://otixo.com

 

PDF Dosyalarınızı Düzenleyin -> PDF Escape

PDF Escape ile hiçbir uygulama yüklemeden, oldukça basit ve kullanışlı bir arayüz üzerinden pdf dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

http://www.pdfescape.com

 

Görseldeki Yazı Tipini Bulmak -> What The Font

What The Font, herhangi bir görselde görüp de bilmediğiniz ve bulamadığınız bir yazı tipinin hangisi olduğunu kolayca öğrenebileceğiniz ve ardından indirebileceğiniz kullanışlı bir web sayfasıdır.

http://new.myfonts.com/whatthefont/

 

Online Photosop -> Kleki

Kleki, Photoshop uygulamasına benzer çalışan, bir görsel üzerinde kolayca müdahalelerde bulunabileceğiniz ya da sıfırdan üretim yapabileceğiniz kullanışlı bir internet sitesidir.

http://kleki.com

 

Tek Kullanımlık Mail Servisi -> Mailinator

Önemsiz bir siteye üye olmak için kullanabileceğiniz yararlı bir servis.

http://mailinator.com

 

İnternet Sitenizdeki Sorunları Bulun -> Gtmetrix

Gtmetrix, özellikle web geliştiricilerinin yaralanacağı bir servis. Siz alanadınızı yazın, Gmetrix sizin için web sitenizde bulunan tüm sorunları listelesin.

http://gtmetrix.com

 

Alanadı Alacağım, Ama Hangisi Boş? -> I Want My Name

I Want My Name, domain yani alan adı almak isteyen ama bir türlü hangi alanadının boş olup olmadığını anlayamayanlar için geliştirilmiş bir hizmettir.

http://iwantmyname.com

 

Siteleri, Kitapların Altını Çizer Gibi Çizin -> Marker.to

Marker.to ile sitelerde beğendiğiniz ya da önemli bulduğunuz cümlelerin altını çizebilir ve bu çizimlerin ekran görüntüsünü alarak sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.

http://marker.to

 

Aynı Dosya Üzerinde Arkadaşlarınızla Çalışın

Artık zaman ortak projeler üzerinde çalışma zamanı. Eğer aynı dosya üzerinde arkadaşlarınızla çalışmak istiyorsanız typewith’i kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

http://typewith.me

 

Grup Planları Yapın, Kimse Ne Yapacağını Unutmasın

Ortak dosyalar üzerinde çalışmanız gerekebileceği gibi grup halinde planlar yapıp hareket etmeniz gerekebilir. Planları herkesin unutmayacağı şekilde konumlandırmak iş süreciniz için daha sağlıklı olacaktır.

http://whichdateworks.com

 

Beğendiğiniz Sitelerin Benzerlerini Bulun

Bir siteyi çok beğendiğiniz ama o konsept dahilinde istediğiniz bir özelliği sitede bulamadınız. Umudunuzu kesmenize gerek yok. Aşağıdaki siteye girerek benzer siteler bulabilirsiniz.

http://www.similarsites.com

 

Adobe’un Geliştirdiği, Renkler Hakkında Derece Yararlı Bir Uygulama

Kendinize birbiriyle uyumlu bir renk paleti oluşturmak istiyorsanız bu site tam ihtiyaç duyacağınız site. İncelemeye hemen başlayabilirsiniz.

http://kuler.adobe.com

 

Yaptığınız Google Aramasını Paylaşın

Google’da yaptığınız arama sonucu ulaştığınız sayfaları paylaşmak istiyorsanız bu siteyi kullanabilirsiniz.

http://lmgtfy.com

 

Shazam Kadar İyi!

Duyduğunuz ama adını hatırlayamadığınız parçaları bulmaya yarar.

http://www.midomi.com

 

Birine Dosya Göndermek İstiyorsan Doğru Sitedesin

Bildiğiniz üzere mail ile dosya transferinin bir kotası var. Mail kotasını aşan dosyaları transfer etmek için aracı sitelere ihtiyacınız var. Aşağıdaki siteleri bu amaçla kullanabilirsiniz.

http://ge.tt/

http://wetransfer.com/

 

Adobe’un Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Servisi

Bu servis sayesinde fotoğraflarınızı ücretsiz düzenleyebilirsiniz.

https://www.aviary.com

 

Stok Fotoğraflara Para Vermekten Bıktınız mı?

Ücretsiz ve yüksek kalitede stok fotoğraflar indirmek için harika iki internet sitesi!

http://www.sxc.hu/index.html

https://pixabay.com/tr/

 

Dropbox Hesabınızı Kullanarak Kendi Sitenizi Yapın

Dropbox üzerinden yayınlamak istediğiniz dosyalarınızı profesyonel bir web sitesi haline dönüştürebilirsiniz.

http://pancake.io

İnternette Güvenle Dolaşın

İnternette para kazanma veya bitcoin madenciliği gibi hadiselerden dolayı bazı siteler güvenliğinizi tehdit edebilir. İnternette güvenle dolaşmak istiyorsanız aşağıdaki adresten faydalanabilirsiniz.

http://safeweb.norton.com

Sosyal Hesaplarınızı Tek Bir Ağdan Yönetin -> Ifttt

Ifttt, sosyal ağlarınızı tek bir panelden yönetmenizi sağlayan, hayatınızı hızlandıran önemli bir internet sitesi.

https://ifttt.com/

Ülkelerin Vatandaşlarının Bile Gitmeye Çekineceği Yerleri Bulun -> Atlas Obscura

Adrenalin bağımlılarının ve tehlike bizim göbek adımız diyen gezginlerin faydalanabileceği bir site.

atlasobscura.com

Online Kurslarla Kendinizi Geliştirin -> Open Courser

Sizde oturduğunuz yerden kendini geliştirmeye meraklı otodidaktlardansanız, opencourser ile birçok alanda online kurs bulabilirsiniz.

http://opencourser.com

https://www.coursera.org/

Dolabınızdaki Malzemelerle Yemek Yapın

Dolabınızdaki malzemeleri girerek en uygun yemeği bulabilirsiniz. Biraz İngilizce ile çok faydalı bir şekilde yararlanabileceğiniz bir site.

http://supercook.com

Bir Web Sitesinin Tüm Ekranını Görsel Olarak Kaydetme -> Web Capture

Sitenin kaydetmek istediğiniz sayfası için 4-5 kere screenshot almak yerine aşağıdaki güzide siteden faydalanabilirsiniz.

https://web-capture.net

YouTube Videolarını Kaliteli Müzikler Olarak İndirin -> Mp3 Fiber

YouTube’da dilediğiniz videoyu 320kbps kalitesinde indirmenize olanak tanır.

http://mp3fiber.com

Ülkelerin Anlık Olarak Doğum ve Ölüm Sayıları

Hangi ülkede anlık olarak kaç kişi doğuyor ve kaç kişi ölüyor? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız eğer aşağıdaki link tam sizlik.

http://www.worldbirthsanddeaths.com

En Sevdiğiniz 3 Şarkıcıyı Yazın ve Size Bir Şarkıcı Önersin -> Gnoosic

Dinlediğiniz müzik türünde yeni sanatçılar veya gruplar mı keşfetmek istiyorsunuz? Gnoosic adresini kullanarak sevdiğiniz tarzda yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

http://www.gnoosic.com/

Sevdiğiniz Oyunun Müziklerini İndirin -> Khin Sider

Oyun, dizi ve film müzikleri sevenleri için çok kıymetlidir. Özellikle oyun müzikleri size o atmosferi doğrudan yaşattığı için yeri ayrıdır. Aşağıdaki adresten sevdiğiniz oyunun müziklerini indirmeye ne dersiniz?

https://downloads.khinsider.com

Spotify Listelerinizi Youtube Listelerine Dönüştürün -> Play List Buddy

Youtube’u müzik dinleme amaçlı olarak aktif kullanıyorsanız ve keşke Spotify listem Youtube’da da aynen olsa diyorsanız hemen playlistbuddy adresini kullanmaya başlayabilirsiniz.

http://www.playlistbuddy.com/

Eşyalarınızı Günlük Olarak Kiralayın -> Bumerang

Dünyada gittikçe eşya paylaşma ve yardımlaşma kültürü yaygınlaşıyor. Bu anlamda bumerangla bir devrim niteliğinde.

https://bumerangla.com/tr

Siyah Beyaz Fotoğraflarınızı Renklendirin

Siyah-beyaz fotoğraflarınızı dijital ortama aktardığınız takdirde renklendirmeniz artık çok kolay!

http://demos.algorithmia.com/colorize-photos/

Filmlerde Geçen Mekanları Tanıyın -> Movie Locations

Filmlerde geçen mekanlar hakkında tanıtıcı bilgilerin bulunduğu; mekanların aslında hangi kentte bulunduğunu gösteren, lokasyonlar hakkında detaylı bilgiler barındıran bir internet sitesi.

http://www.movie-locations.com

Ezber Yeteneğinizi Geliştirin, Sınavlarda Yüksek Notlar Alın -> Quizlet

Quizlet, kendinizin oluşturduğu veya bir başkasının oluşturup insanlarla paylaştığı kelime setleri ile çeşitli metodolojiler yardımıyla, adeta bir oyun havasında, ezber yeteneğinizi geliştirmenizi sağlar.

https://quizlet.com/tr

 

Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları Ücretsiz İndirin -> Unsplash

Yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

https://unsplash.com

 

Paylaşılan Bir Haberin Doğru Olup Olmadığını Öğrenin

Doğru habere ulaşmak artık günümüzde çok önemli. Sosyal medya ve kontrol edilemeyen siteler her an size baştan aşağı yalan bir haberi doğruymuş gibi servis edebilir. Bundan kaçınmak için aşağıdaki websitelerini öneriyoruz.

http://www.dogrulukpayi.com

teyit.org

malumatfurus.org

 

Oyuncuların Giydiği Kıyafetleri Bulma -> Worn On Tv

Dizi ve filmlerde oyuncuların giydiği kıyafetlerin aynılarını ya da çok benzerlerini bularak satın almanıza imkan veren başarılı bir internet sitesi.

https://wornontv.net

 

Bandersnatch’i Yaşamaya Ne Dersiniz? -> Five Minutes

Site, Black Mirror’un Bandersnatch Bölümünü andıran bir oyun. Vereceğiniz her karar, senaryonun gidişatını şekillendiriyor. Telefonda kolayca oynanabilir.

http://fiveminutes.gs

 

Ucuz Kitaplar Nerede? -> Kitapmetre

Kitap fiyatlarını karşılaştırmaya ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz. En uygun fiyatlı satıcı site sizlere gösteriyor.

http://kitapmetre.com/

Bana Film Öner -> Taste Dive

Yukarıda beğendiğiniz türden müzikler öneren bir site tavsiye etmiştik. Şimdi ise beğendiğiniz bir filmi yazdığınız takdirde ona benzeyen filmler öneren bir site ile tanıştırıyoruz sizleri.

http://tastedive.com/

Format Attım Şimdi Ne Yükleyeceğim? -> Ninite

Bilgisiyarıınza format attıktan sonra pek çok programı tekrar yüklemeniz gerekir. Bunun için tek tek uğraşmanıza gerek yok. Ninite size liste sunuyor ve bu listeden işaretlediğiniz programları toplu bir şekilde indirmenize olanak tanıyor.

http://ninite.com/

Sanal Yüzler -> This Person Doesn’t Exist

Karşınıza çıkan, hatta belki tanıdık gelen bir yüzün aslında hiç var olmadığı ve yüzün bir yapay zeka tarafından üretildiğini öğrendiğinizde nasıl hislere kapılırsınız? Merak ediyorsanız aşağıdaki website size bu duyguyu yaşatıyor.

http://thispersondoesnotexist.com/

Kozmetik Ürün Denetleme -> Check Fresh

Aldığınız bir kozmetik ürünün batch kodu üzerinden sistemde arayarak o ürünün üretim tarihini, raf ömrünü dolayısıyla da sahte olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

checkfresh.com

Yatırım Fırsatları -> Endeksa

Gayrimenkul fiyatlarını ve yapacağınız yatırımın ortalama kaç yıl sonra size geri döneceği hakkında bilgiler veren güzel bir site.

www.endeksa.com

Uygulama Tasarımları

Sunum, uygulama gibi prototip tasarımlarınızı aşağıdaki adreslerden kolayca yapabilirsiniz.

wireframe.cc

https://wiredjs.github.io/designer/

mockflow.com

moqups.com

figma.com

Tasarımla Uğraşanlar için Güzide Bloglar

Tasarım konuları hakkında gündemi takip etmek ve yeni fikirler edinmek istiyorsanız aşağıdak adresler tam size göre.

sherpa.blog

learnui.design/blog

uxdesign.cc

awwards.com/blog

designerlynx.co/blogs

designer-daily.com

Renk Uyumu Yakalamak İsteyenler İçin Web Siteleri

Renk uyumu yakalamak ve renk paletleri oluşturmak için aşağıdaki web adreslerinden faydalanabilirsiniz.

gradienthunt.com

paletton.com

flatuicolors.com

colormind.io

https://colorhunt.co/

color.adobe.com

Muhteşem İlham Kaynakları

Tasarım alanında uğraşıyorsanız size ilham verecek platformlar aşağıdaki gibidir.

uplabs.com

collectui.com

dribbble.com

socialdoe.com

behance.net

artstation.com

deviantart.com

awwwards.com

Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları

pexels.com

pixabay.com

unsplash.com

canva.com

ccsearch.creativecommons.org

Tasarım ve Geliştiriciler için Icon Kaynakları

feathericons.com

iconmonstr.com

flaticon.com

fontello.com

fontawesome.com

icofont.com

Online Müzik Ansiklopedisi ->  Music Brainz

Sanatçı ve albümlerle ilgili detaylı bilgi isteyenler için uygun adres.

musicbrainz.org

Ücretsiz PDF Kaynağı -> PDF Drive

Bu kaynaktan istediğiniz konuda ücretsiz pdf bulabilirsiniz.

https://www.pdfdrive.com/

 

Kullanıcı Adı Kontrol -> Namechk

Almak istediğiniz kullanıcı adının hangi platformlarda kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://namechk.com/

 

Geçmiş Gazete -> Geçmiş Gazete

Gün, ay ve yıl girerek o günün gazeteleriyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://www.gecmisgazete.com/

 

Ses Kaydından Metne -> Voice Docs

Ses kayıtlarınızı metne dönüştürebilirsiniz.

https://voicedocs.com/

Arama Yap, Ağaç dikilsin! -> Ecosia

Bu arama motorunda 45 arama yaptığınız takdirde 1 ağaç dikiyorlar. Ecosia, sizler için listelediğimiz yararlı web sitelerinden bir diğeri.

https://www.ecosia.org/

 

Ses Aralıkları -> There Ange Place

Solistlerin ses aralıklarını merak ediyorsanız bu sitede merakınızı giderebilirsiniz.

http://therangeplace.com/

 

Netflix Yeni Eklenenler -> Turflix

Netflix’e yeni eklenen yapımları IMDB puanlarıyla birlikte bu siteden görüntüleyebilirsiniz.

https://turflix.com/yeni-eklenenler

Ayrıca sitemizde bulunan Hızlı Okuma Nedir? Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir? isimli makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Alakalı Yazı

1 Yorum

kiraz kiraz 23 Eylül 2021 at 12:00

faydalı internet siteleri deyince aklıma daha çok online eğitim siteleri geldi. ilgilenen arkadaşlar bakabilir şunlara:

https://www.udacity.com/

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: