Salgınla birlikte sinema, tiyatro, opera ve müzikal gibi organizasyonlara geçici bir süreliğine veda etmek durumunda kalmıştık. Yeni normal dönemiyle birlikte alışveriş merkezleri açıldı ve akabinde sinema, tiyatro gibi organizasyonlar da gösterime girmeye başladı. Bu tarz organizasyonları yapan mekanlar da çok ciddi bir şekilde önlemlerini artırdılar. 

Notre Dame’ın Kamburu Müzikali’ 17 Eylül’de

Geçtiğimiz yıl yangın çıkan ve bütün dünyayı tedirgin eden Notre Dame Kilisesi‘nde geçen Victor Hugo‘nun ölümsüz eseri Notre Dame’ın Kamburu baz alınarak meydana gelen müzikal 17 eylülde izleyicisiyle Trump Sahne‘de buluşuyor.

Pek çok kez uyarlanmış, filmi yapılmış bu eseri müzikal halinde izleme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Vural Bingöl ile Erhan Yaman’ın sahneye koyduğu oyunun yönetmenliğini de Vural Bingöl üstleniyor. Dekor ve kostüm tasarımının Andrea Primavera ve Sırrı Topraktepe’ye, ses ve ışık tasarımının Ömer İzgin’e ait olduğu oyunda; Vural Bingöl, Kamala Mustafayeva, Andrea Primavera, Erhan Yaman, Murat Yaşar Özdemir, Merdis Uçkan, Alaattin Bahar, Ayça Azize Ergün, Nilüfer Ömürlü, Hayri Diken, Ezgi Eneç, Seymur İlham ve Özden Ulusoy rol alıyor.

Covid-19 Güvenlik Önlemleri

Trump Sahne, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVİD-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini almış olarak kapılarını açıyor. Yüzde 100 taze hava ile iklimlendirilen 500 kişilik Trump Sahne’de seyirciler, birer sıra atlayıp üçer koltuk boş bırakarak oyunu izleyecekler. Girerken ateşleri ölçülecek olan izleyiciler, sürekli dezenfekte edilen salonda müzikali maskeli olarak izleyecek.

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın