Gündem her zaman bir şekilde dizayn ediliyor. Bundan kısa bir süre önce Suriye, İdlib derken ondan hemen sonra covid-19 ile gündemimiz tamamen değişti ve belki pek çoğumuz Suriye meselesini unuttuk bile. Bugünlerde covid-19 salgın meselesi belki en az ilk çıktığı zaman olduğu kadar korkutucu bir boyutta bizlerin gündemine geri geldi. Korona virüs olayı anlaşılmaz bir muamma. Virüs mevcut ve tehlikeli gözüküyor. Sirkeli suyla gargara yapın, elinizi yüzünüzü güzelce yıkayın gün içinde virüs mirüs size hiçbir şey yapmaz diyen çılgın insanlar ortadan kaybolalı çok oldu ve artık çıkamıyorlar. Açıkça belirtmek lazım ki sistemli bir şekilde denenmemiş çözümlerden medet ummak çok doğru değil. Kadim yöntemlerin etkili olduğunu ve modern tıp uygulamalarının pek çok açıdan sıkıntılı olduğu sabit. Ancak günümüzde tamamen bir alana güvenmek ne yazık ki mümkün değil. Yakın zamanda covid-19 ve Suriye meselesi tekrar ortaya çıkacak gibiyken çok değişik gündemlerle karşılaşmaya başladık. Elbette bu gündem “Akdeniz”. Bir yandan navtex ilanları, bir yandan Karadeniz’de gaz bulduk derken bölgede yorumlanması zor çok garip hadiseler zuhur etmeye başladı. Meis adası, Yunanistan ile yaşanan gerginlikler, Fransa ve Fransız uçak gemisi, sıraladığımız bu başlıklar öne çıkan etiketler. Gündemde karşılaştığımız her şeyle ilgili internetten arama yapmayı seven bir toplumuz ve anladığım kadarıyla son zamanlarda başlıkta konu ettiğim “Uçak Gemisi Batırılabilir mi?” konusunu bolca aramış ve kendimize gündem etmişiz.

Uçak gemisi batırılabilir mi? Bu gerçekten ilginç bir soru. Elbette her şey batırılabilir, ancak soran kişilerin çoğu biliyorum ki bu olayın nasılını araştırıyor. Fransa’nın bölgeye uçak gemisi göndereceğini bilmemiz bu aramaları tetiklemiş olsa gerek.

Konudan çok güzel bir video ile haberdar oldum ve yazının sonunda bu videoyu sizinle paylaşacağım. Videoyu izlemenizi istediğim için konuyla ilgili detay vermeyeceğim çünkü içeriği hazırlayan kişinin emeğinin karşılığını görmesini istiyorum. Sadece şunu dipnot düşmek istiyorum, öğretilen tarihe gerçekten hiçbir şekilde güven olmuyor. Eğitim hayatı boyunca tam 14 yıl tarih dersi gördüm ve birinci dünya savaşı sırasında ordumuzun iki adet uçak gemisi batırdığından bihaberdim. Bu kimin ayıbı? Tartışılır. Sizleri video ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler…

 

 

Alakalı Yazı

2 Yorumlar

Mhsn 6 Mart 2022 at 13:24

Merhaba, maalesef video izlenemiyor.

Burak Candan 8 Mart 2022 at 15:39

Alternatif bir video ile degiştirildi. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: