Öncelikle belirtmek isterim ki bu kanallar maalesef yabancı dilde. Yazılım alanında özellikle İngilizce kaynaklardan faydalanmadan ilerlemek mümkün değil. Stack Overflow başta olmak üzere güzide kaynakların çok büyük bir çoğunluğu İngilizce. Sizinle paylaşacağım Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi ve Data Bilimi Öğrenebileceğiniz 23 Youtube Kanalı listesinden istifade edebileceğinize inanıyorum. Keyifli okumalar, iyi çalışmalar…

SpringBoard

SpringBoard, özellikle veri bilimi alanında büyük şirketlerde çalışan konuklarıyla size işlerin nasıl yürüdüğü konusunda önemli fikirler verebilecek, vizyon katabilecek önemli bir site.

Arxiv Insights

Xander Steenbrugge, ML6’da makine ögrenmesi üzerine araştırmacı. Kanalında makine öğrenmesi ve alakalı başlıklar üzerine oldukça güzel özet bilgiler sunuyor izleyenlerine.

Machine Learning 101

Henüz yeni bir kanal, ama ilerleyen zamanlarda oldukça güzel bilgiler edinebileceğiniz videolar geleceğe benziyor.

FreeCodeCamp

Muhteşem kanallardan biri de FreeCodeCamp. Yazılım ve bilişimin pek çok alanında ücretsiz harika içeriklere ulaşabilirsiniz.

Data School

Yapay zekayı anlamak ve makine öğrenmesi üzerine oldukça faydalı bilgilerin yer aldığı kanallardan biri de Data School. Kanaldaki bazı videolar için alt yapı gerektiğini hatırlatmamda fayda var.

Machine Learning TV

Machine Learning TV eğitim yönü ağır basan, videoları iyi sınıflandırılmış bir kanal.

Giant Neural Network

Bu kanalda oldukça güzel, başlangıç seviyesinde sinir ağ çalışma videoları bulabilirsiniz. İlginizi çekeceğine eminim.

Andreas Kretz

Andreas Kretz data mühendisi. Kanalında bu alana yönelik faydalı paylaşımlarda bulunuyor.

Edureka!

Edureka, FreeCodeCamp kanalı gibi online bilişim eğitimi alanında çok öne çıkan kanallardan biri. Edureka’da hem eğitim videoları izleyebilir hem de sektörel vizyonunuzu geliştirecek ve kariyerinize yön verebileceğiniz önemli videolara erişim sağlayabilirsiniz.

Andrew NG

Andrew Ng kariyer olarak çok önemli bir isim. Kendisi 2012 yılında en çok etki yaratan 100 isimden biri. Bununla birlikte Coursera sisteminin kurucularından. Aynı zamanda da Stanford Üniversitesi’nde profesör.

Deep Learning AI 

Deep Learning AI kanalı bu konuda tecrübe transferi yapabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir kanal.

Tech with Tim

Tech with Tim kanalı python ve python yazılım diliyle birbirinden güzel projelerin eğitim videolarının yayınlandığı bir mecra. Meraklıları muhakkak ciddi fayda görecektir.

Machine Learning University

Machine Learning University kanalı makine öğrenmesi üzerine yoğunlaşmak ve dikkat dağıtıcı başka içerikler görmek istemeyen izleyiciler için biçilmiş kaftan.

Artificial Intelligence

Yapay zeka üzerine ciddi eğitimlerin ve gerçek uygulamaların paylaşıldığı kanal konuda uzman olmayan herkes için çok büyük ilerlemeler kaydettirebilecek bir platform.

Sentdex

Python programlama ile uğraşan herkesin elbette yolunun düşeceği kanallardan biri sentdex. Yeni başlayanlar için baş ucu kaynağı desek abartmış olmayız.

Joma Tech

Büyük teknoloji firmaları için data bilim ve yazılım alanlarında çalışan Joma, önemli gördüğü tecrübelerini takipçileriyle YouTube kanalında paylaşıyor.

Python Programmer

Python Programmer kanalı adından da anlaşılacağı üzere Python bazlı güzel proje ve paylaşımların yapıldığı bir kanal.

Deep Learning TV

Tamamen derin öğrenme üzerine inşa edilmiş, güzel içerikler bulabilirsiniz Deep Learning TV kanalında.

Google Cloud Platform

Uzun yıllardır online ücretsiz eğitim konusunda kaynaklar üreten Google, Google Cloud Platform kanalında teknolojinin her alanıyla ilgili içerikler yayınlıyor.

Keith Galli

Keith Galli kanalında yazılım alanında faydalı içerikler paylaştığı gibi kutu oyunu stratejileri gibi meraklılarının hoşuna gidecek içerikler üretiyor.

Data Science Dojo

Veri bilimi hakkında herkesin anlayabileceği yayınlar yapmaya özen gösteren Data Science Dojo kanalı önemli bir içerik.

StatQuest

StatQuest with Josh Starmer kanalı istatistik ve makine öğrenimi üzerine yoğunlaşmış bir kanal.

Yannic Kilcher

Bu kanal çok önemli, ve seyrek görülen bir hizmette bulunuyor. Makine öğrenimi ve yapay zeka üzerine yayınlar yapıyor bununla birlikte önemli gördüğüm yanı dökümantasyon okumaları yapması. Teknolojileri anlamak konusunda oldukça yalın ve güçlü yollardan olan kaynak okuma işini sizler için kolaylaştırıyor.

Kaynak: https://towardsdatascience.com/21-amazing-youtube-channels-for-you-to-learn-ai-machine-learning-and-data-science-for-free-486c1b41b92a

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın