basite indirgeyerek anlatmaya ihtiyaç duyduğum konu hayatımıza renk, güzellik ve temiz oksijen katan ağaçlara ve bitkilere yeşil sevda diye bahsederek düşüncelerimi anlatmayı uygun görüyorum.


Düşünün, bir ayağını keserek daha iyi yürüyebileceğini kim iddaa edebilir. Hadi iddaa edebilecek kadar ahmak biri olduğunu varsayalım buna gülmeyecek ve bu durumu garipsemiyecek kişinin akıl ve ruh sağlığının tam olduğuna kimi inandırabilirsiniz.
Dostlar, insan bedenine zarar vererek nasıl ki hayatının kalitesini yükseltemeyecekse aynı zamanda ve aynı oranda plansız ve orantısız doğa tahribatı da insanın yaşam kalitesini artırmaz ve hayat döngüsünde yer alan diğer canlıların yaşam alanı da yok edilir.
Bu durum da akılla çağları atlayarak, modern çağa ulaşan insanoğluna bir insan olarak her türlü nedenden ve her türlü açıdan yakıştıramıyorum.
İnsan kadar cinsine, özüne, benliğine ve de çevresine zarar veren başka bir canlı yoktur. Yaşama alanı bulduğumuz sürece diğer sorunların çözüm bulacağına eminim ancak doğayı yok edersek ne çözecek bir sorunumuz olur ne de biz oluruz. Bu yüzden temel sorunumuz doğanın yok edilişi olmalı. Doğayı hem kendimiz, hem diğer canlılar hem de gelecek nesiller için korumalıyız. Gelecek nesillere yaşanabilecek dünya bırakmak adına verimli sonuçlar verecek adımlar atılmalı ve yeşili koruma ve yeşili sürdürme en öncelikli politikalar haline getirilirse emin olun ki dünya daha güzel bir yer haline gelir.

Alakalı Yazı

0 Yorumlar

Bir Cevap Yazın